U utakmici 8. kola engleske Premijer lige Chelsea je ostvario pobjedu na gostovanju kod Brentforda sa 1: 0 i tako zadržao prvo mjesto na tabeli.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Ben Chilwell u 45. minuti, no veliku ulogu odigrao je golman Chelseaja Edouard Mendy koji je zaustavio čak sedamnaest protivničkih udaraca od kojih je sedam išlo u okvir gola.

Leicester City je na domaćem terenu King Power savladao Manchester United sa 4-2. Gosti su poveli golom Greenwooda, a u 31. minuti Tielemans je domaći tim doveo do izjednačenja. Leicester je do preokreta doveo Soyuncu u 78. minuti, dok je samo četiri minute nakon Rashford izjednačio. U sljedećem napadu domaćini su opet došli do vođstva kada je Vardy postigao pogodak za 3-2. Konačnih 4-2 postavio je Daka u prvoj minuti sudijskog produžetka.

Manchester City je na domaćem terenu bio bolji od Burnleya sa 2-0. Kao strijelci upisali su se Bernardo Silva (12. minut) i Kevin De Bruyne (70. minut).