Barcelona je u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona doživljela ogroman poraz na Camp Nou protiv PSG-a. Najzaslužniji za slavlje Parižana bio je Kylian Mbappe koji je zabio čak tri pogotka Kataloncima.
Koliko je efikasan bio mladi Francuz govori činjenica da su do sad samo dva fubalera (Faustino Asprilla za Newcastle i Andrej Ševčenko za Dynamo Kiev) uspjela Barci zabiti hat-trick na domaćem terenu.

Domaćini su poveli golom Messija iz penala u 27. minuti, no gosti nisu dugo čekali za izjednačenje. Samo pet minuta nakon Mbappe zabija pogodak za 1-1. U nastavku strijelci za PSG su bili Mbappe (65. minut) i Kean (70. minut). Za konačni rezultat ponovo je zabio Mbappe i u 85. minuti ugasio svaku nadu Špancima.

Iste večeri igrala se i utakmica RB Leipziga i Liverpoola gdje su Englezi slavili rezultatom 2-0, a kao strijelci upisali su se Salah (53. minut) i Mane (58. minut).