Sinoć je odigrana prva utakmica šesnaestine finala Lige Evrope između Crvene Zvezde i AC Milana.

Utakmica između bila je napeta do zadnjeg trenutka a završila je rezultatom 2:2 unatoč tome što su fudbaleri Crvene Zvezde igrali s igračem manje posljednjih 13 minuta. Italijani su poveli u 42. minuti kada je igrač Zvezde, Pankov ubacio loptu u vlastitu mrežu.  Domaćini su nadoknadili razliku nedugo nakon početka drugog poluvremena kada je Kanga bio precizan iz penala.
Milan je Hernandez doveo do novog vodstva u 61. minuti, a konačan rezultat postavio je Pakov pogotkom na samom kraju utakmice (90.+3 minut).

Dinamo Zagreb došao je do velike pobjede na gostovanju kod Krasnodara rezultatom 3:2. Heroj večeri za Dinamo Zagreb bio je Bruno Petković sa dva postignuta gola na utakmici (15. i 54. minut), a kao strijelac za “Modre” se upisao i Atiemwen (75. minut). U dresu Krasnodara po jedan pogodak upisali su Berg (23. minut) i Claesson (69. minut).