Fudbaleri Bayerna nakon dvije utakmice u Bundesligi ostvarili su pobjedu u 23. kolu protiv Kolna 5:1 i povećali vođstvo na tabeli.

Bayern je do vodstva doveo Choupo-Moting u 18. minuti, a kao strijelci su se upisali Lewandowski (33. i 65. minut) i Gnabry (82. i 86. minut). Jedini pogodak za goste ostvario je Shkiri (49. minut).
LewandoWski je do sad postigao 28 pogodaka i vodi na tabeli sa devet golova više od André Silve (Eintracht Frankfurt).

Od ostalih utakmica u Bundesligi Stuttgart je sa istim rezultatom kao i Bayern pobijedio  Schalke (5:1), dok je Borussia Dortmund slavila rezultatom 3:0 u utakmici protiv Arminije.  Wolfsburg je, unatoč crvenom kartonu, izvukao pobjedu u utakmici protiv Hertha i došao na treće mjesto na tabeli. Najdinamičnija utakmica zasigurno je bila između RB Leipziga i Borussije iz Mönchengladbacha, gdje su gosti (Borussija Mönchengladbach) do kraja prvog poluvremena vodili rezultatom 2:0, a utakmica je završila u korist domaćina (3:2).