U 24. kolu Serie A, Inter je u meču protiv Genoe došao do pete uzastopne pobjede.

Inter je do vodstva doveo Romelu Lukaku pogotkom poslije samo 32 sekunde igre, a asistirao mu je Lautaro Martinez. Ipak, to nije najbrži gol u istoriji Serije A. Rekord i dalje drži napadač Milana Rafael Leao, koji je postigao pogodak poslije 6,7 sekundi ige u meču protiv Sassuola u decembru prošle godine.
U nastavku u dresu Intera bili su precizni Matteo Darmian (69. minut)uz asistenciju Lukakua, te Alexis Sanchez (77. minut).

Inter je i dalje prvi na tabeli, a ovom pobjedom pobjegao Milanu na sedam bodova prednosti. Atalanta je u Genovi bila bolja od Sampdorije rezultatom 2:0 te su se tako i bodovno izjednačili sa trećeplasiranim Juventusom.