Crne Gora sjajnim preokretom došla je do pobjede na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. “Sokolovi“ su sjajnom igrom savladali Letoniju rezultatom 2:1.

Strijelac oba pogotka bio je Stevan Jovetić (41. i 83. minut), dok je u dresu Letonije najefikasniji bio Janis Ikaunijeks sa jednim postignutim golom u 40. minuti.

Ovo je bio duel prvog kola Grupe G u kojem su pored Crne Gore i Letonije tu još Turska,  Holandija, Norveška i Gibraltar.
U ostalim utakmicama Grupe G Turska je na domaćem terenu bila bolja od Holandije rezulatatom 4:2, dok je Norveška kao gost bila odlična kod Gibraltara sa ubjedljivih 3:0.
Crna Gora već će 27. marta ugostiti Gibraltar u Podgorici, dok će Norvežani u glavni grad Crne Gore doći tri dana kasnije.