U trećem kolu grupe J evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Sjeverna Makedonija šokirala je Njemačku sa 2:1 u Duisburgu.

Iako Nemačka reprezentacija već neko vrijeme ne može biti zadovoljna svojom igrom, trijumf Makedonaca u gostujućoj utakmici 3. kola je senzacija. Gosti su poveli u sudijskoj nadoknadi (45.+2 minuti) prvog dijela pogotkom Gorana Pandeva. Do izjednačenja Nijemce je doveo Ilkay Gundogan iz penala u 62. minuti.

Konačan rezultat postavio je Eljif Elmas, koji je u 85. minutu postigao gol za jednu od najvećih makedonskih pobjeda i prekid niza od 17 uzastopnih pobjeda Njemačke u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Na tabeli vodi Jermenija sa devet poena, Njemačka i Sjeverna Makedonija imaju po šest poena, Rumunija i Island imaju po tri, dok je Lihtenštajn bez poena.