Real Madrid je u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona pobijedio Liverpool sa 3:1.

Domaćini su mnogo bolje ušli u meč i zasluženo poveli u 27. minuti pogotkom Viniciusa Juniora. Do kraja prvog poluvremen Madriđani su povećali prednost golom Asensia u 36. minuti. Liverpool je bolje otvorio drugo poluvrijeme te doašo do željenog pogotka preko Salaha u 51. minuti te smanjili razliku na 2:1. Činilo se da je Salah u off-sideu, ali nakon pregleda snimka postalo je jasno da je udarac bio ispravan.

Vinicius je u 65. minuti postigao drugi pogodak uz asistenciju Luke Modrića na utakmici za Real te tako vratio dva gola prednosti.

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su Borussiju iz Dortmunda sa 2:1 (1: 0).
City je došao do pogotka u 19. minuti pomoću Kevina De Bruynea, dok je za izjednačenje gol postigao Marco Reus u 84. minutu. Konačan rezultat postavio je Phil Foden u 90. minuti u korist Manchester Cityja.