Fudbaleri Villareala savladali su Dinamo sa minimalnih 0:1 na Maksimiru. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Gerard Morena iz penala u 44. minutu koji je dosuđen zbog igranja rukom Kévina Théophile-Catherinea.

Ulogu favorita u osvajanju Lige Evrope opravdao je Manchester United u utakmici protiv Granade uz rezultat 2:0. Goste je do vodstva doveo Marcus Rashford u 31. minuti posle duge lopte Lindelofa, a konačan je rezultat postavio Bruno Fernandes iz penala u 90. minuti.

Roma je u Amsterdamu bila bolja Ajaxa sa 2:1. Kao strijelci u dresu Rome upisali su se Pellegrini (57. minut) i Ibanez (87. minut), dok je jedini pogodak za domaćine ostvario Klaassen (39. minut).

Arsenal i Slavia Prag su u Londonu odigrali 1:1. Arsenal je došao do vodstva u 86. minuti golom Pepea u 86. minutu, dok je Holeš izjednačio u četvrtom minutu produžetka kada se najbolje snašao u gužvi pred domaćim golom.