Fudbaleri Juventusa izvukli su pobjedu na gostovanju kod Udinesea rezultatom 2: 1.

Domaćini su došli do vodstva već u 10. minuti golom Nauela Moline a prednost su uspjeli sačuvati do same završnice utakmice. Ipak, Ronaldo je u 84. minuti izjednačio pogotkom iz penala, a zatim okrenuo rezultat u korist Juventusa u 90. minuti za važnu pobjedu.

Ovom pobjedom Juventus je stigao Atalantu i Milan, te sada sva tri kluba imaju po 69 poena, 13 manje od Intera koji je u četiri kola prije kraja prvenstva obezbijedio 19. titulu italijanskog fudbalskog prvaka.

Atalanta je u danas remizirala sa 1-1 na gostovanju kod Sassuola. Imali su veliku šansu kada je u 76. minuti sviran penal koji je mogao da im produži nade u borbi za ‘skudetto’, ali Luis Muriel nije uspio da postigne gol.