Fudbaleri Arsenala u utakmici 6. kola Premier lige savladali su Tottenham rezultatom 3: 1.
Arsenal je na domaćem terenu već u prvom poluvremenu imao razliku od 3:0, a kao strijelci upisali su se Smith-Rowe (12. minut), Aubameyang (27. minut) i Saka (34. minut). Tottenham je uspio umanjiti razliku u drugom poluvremenu golom Sona u 79. minuti.

Fudbaleri Wolverhamptona bili su bolji na gostovanju kod Southamptona u meču 6. kola Premier lige. Suparničku mrežu jedini je uspio zatresti  Raul Jimenez u 61. minuti, te je tako doveo Wolverhampton do nove pobjede.
Southampton sa dva poraza i četiri remija još nije uspio upisati pobjedu ove sezone.

Trenutno na tabeli prvo mjesto drži Liverpool sa 14 poena, a slijede ga Manchester City, Chelsea, Manchester United, Everton za poenom manje.