U 6. kolu italijanske Serie A, Lazio je savladao Romu rezultatom 3:2.

Fudbaleri Lazia došli su do vođstva već u desetoj minuti golom Milinković-Savića, a samo devet minuta nakon Pedro je povećao razliku na 2:0. Do kraja prvog poluvremena Roma je uspjela smanjiti razliku pogotkom Ibaneza (41. minut) nakon izvođenja kornera.
U drugom poluvremenu Lazio je opet došao do +2 gola razlike kada je mrežu zatresao Anderson (63. minut). Šest minuta nakon Roma je opet imala šansu za smanjenje razlike koju je iz penala iskoristio Veretout.

Isti rezultat bio je i u utakmici između Juventusa i Sampdorie (3:2). Juventus je došao do vođstva već u 10. minuti pogotkom Paula Dybale, koji je morao napustiti teren zbog povrede mišića. Na samom kraju prvog poluvremena Bonucci je bio strijelac iz penala za 2:0 (43. minut), no ubrzo nakon njegovog gola Maya Yoshida (44. minut) je zabio prvi gol za Sampdoriju.
U drugom poluvremenu Juventus je došao do novog pogotka, a ovog puta strijelac je bio  Manuel Locatelli (57. minut), no do kraja utakmice Candreva je smanjio razliku na 3:2.