U drugom kolu skupine E Benfica je pobijedila Barcelonu rezultatom 3:0.
Portugalci su do vođstva došli u ranoj fazi utakmice, odnosno već u 3. minuti kada je strijelac bio Darvin Nunez. Ostala dva pogotka ostvarili su u drugom poluvremenu točnije u 69. minutu kada je Rafa Silva pogodio za 2:0, dok je konačan rezultat postavio Nunez u 79.  ovog puta iz penala. Barcelona je od 87. minute igrala sa igračem manje, nakon što je Eric Garcia isključen iz igre.

– Nije na meni da govorim o Koemanu, ali mislim da promena trenera nije rešenje. Moramo se boriti i ostati zajedno u ovakvim situacijama. Iz ovoga možemo izaći samo vrednim radom i biti ujedinjeni kao tim, poručio je Frenkie de Jong.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Bayern je u skupini E u utakmici protiv Dynamo Kieva sa 5:0, a strijelci su bili Robert Lewandowski, Serge Gnabry, Leroy Sane i Eric Maxim Choupo-Moting.

Juventus je u skupini H, minimalnom razlikom (1:0) savladao aktuelnog šampiona – Chelsea. Jedini pogodak na utakmici postigao je Federico Chiesa u 46. minuti.