“Teatar snova” danas je za Manchester United postao “Teatar košmara” nakon što su upisali poraz od velikih 5-0 u derbiju sa Liverpoolom.

Mrežu “Crvenih đavola” načeo je Naby Keita u 9. minutu, a već u 13. minutu Diogo Jota postigao je gol za 2:0. Do kraja poluvremena gosti su uspjeli upisati još dva gola, te jedan u drugom poluvremenu. Strijelac preostala tri gola bio je junak utakmice Mohamed Salah (38., 45.+4, 50. minutu), uz golove Salah je upisao još i asistenciju.

Sol na ranu za Manchester stavio je Paul Pogba u 61. minuti, nakon što je zaradio crveni karton, a prije njega požutio je i Ronaldo zbog nesportskog ponašanja.

Chelsea i dalje vodi na tabeli sa 22 poena, dok je Liverpool drugi sa poenom manje, a prati ga Manchester City na trećem mestu sa 20 poena.