Chelsea se plasirao u četvrtfinale Liga kupa nakon što je u meču protiv Southamptona bio bolji u izvođenju penala.
Nakon odigranih 90. minuta u meču između Chelsea i Southamptona rezubtat je bio izjednačen (1-1). Kao strijelac za Chelsea upisao se Kai Havertz (44. minut), a samo tri minuta nakon Southampton došao je do izjednačenja golom Che Adamsa (47. minut). U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka.
Tokom izvođenja penala za Southampton golove nisu postigli Theo Walcott i William Smallbone, dok kod Chelsea jedino Mason Mount.

Četvrtfinale Liga kupa obezbijedili su i fudbaleri Arsenala, koji su kao domaćini savladali Leeds United sa 2-0. Oba gola “Topnici” su postigli u drugom poluvremenu, a precizni su bili Calum Chambers (55. minut) i Edward Nketiah (69. minut).

Preostalih pet utakmica Liga kupa bit će odigrano danas.