U prvoj utakmici 13. kola engleskog Premiershipa, Arsenal je sa 2-0 savladao Newcastle United. Kao strijelci upisali su se Saka (56. minut) i Martinelli (66. minut).
Ovim porazom Newcastle nakon 13. kola i šest poena i dalje se nalazi na dnu tabele, dok se Arsenal sa nova 3 poena izjednačio sa četvrtoplasiranim West Hamom.

Liverpool u meču protiv Southamptona došao do velike pobjede od 4-0. Domaćini su poveli već u drugoj minuti golom Dioga Jote, a u 32. povisio je rezultat na 2-0, u nastavku preciznan je bio Thiago Alcantara (37. minut), dok je konačni rezultat postavio Van Dijk (52. minut).
Ovom pobjedom Liverpool je skočio na drugo mjesto na tabeli, te je sa utakmicom više prestigao Manchester City koji se trenutno nalazi na drugom mjestu.