Fudbaleri Arsenala savladali su Leeds u gostima sa 4-1 u jedinog utakmici 14. kola engleske Premier lige koja je odigrana u subotu.

Arsenal je na odmor otišao sa čak 3:0 a kao strijelci za “Topnike” upisali su se Gabriel Martinelli ( 16. i 28. minut) i Saka (42. minut). U drugom poluvremenu Raphinhe uspio je nakratko smanjiti rezultat, no konačnih 4-1 postavio je u 84. minuti Smith Rowe.

Zbog pandemije COVID-19 danas je odgođeno čak pet mečeva: Aston Villa – Burnley, Manchester United – Brighton, Southampton – Brentford, Watford – Crystal Palace i West Ham – Norwich. Tako se Arsenal našao na četvrtom mjestu engleske Premier lige sa tri pobjede u nizu, dok je Leeds upisao treći uzastopni poraz te je i dalje na dnu tabele (16. mjesto).

U sklopu 14. kola sutra bi trebalo da se odigraju utakmice Newcastle – Manchester City, Wolverhampton – Chelsea i Tottenham – Liverpool, dok je utakmica između Evertona i Leicestera također odgođena.