Fudbaleri Manchester Uniteda u utakmici 26. kola engleskog prvenstva upisali su pobjedu protiv Leeds Uniteda sa 4-2 (2-0).

Gosti su na odmor otišli sa dva gola prednosti preko Maguiera (34) i Brune Fernendesa (45+5), no do izjednačenja domaćini dolaze u samo dva minuta igre golovima Rodriga (53) i Raphinhe (54). U nastavku “Crveni đavoli” dolaze do novog vođstva u 70. minutu golom Freda, a Elanga u 89. minuti postavlja konačan rezultat od 4-2.

Wolverhampton Wanderers su na domaćem stadionu savladali Leicester City sa 2-1 (1-1) posljednjoj utakmici 26. kola Premier lige. Domaćini su slavili golovima Ruben Neves (9) i Podence (66), dok je za goste jedini pogodak postigao Lookman (41).

Manchester United se nalazi na četvrtom mjestu tabele Premier lige i trenutno ima 46 bodova, dok se Leeds sa 23 boda nalazi na 16. mjestu. Wolverhampton sa nova tri boda došao je na sedmo mjesto i trenutno ima 40 bodova, dok je Leicester ostao na 11. poziciji sa 27.