Engleski klub Chelsea, upisao je pobjedu u u prvom meču osmine finala Lige šampiona protiv Lillea sa 2:0 na svom Stamford Bridgeu.
Domaćini su poveli Kai Havertza u 8. minuti dok je pobjedu potvrdio Christian Pulisic u 63. minuti.

Tokom utakmice Thomas Tuchel zbog povrede morao je zamijeniti čak dva igrača – Matea Kovačića i Hakima Ziyecha
– Morao sam da smenim Kovačića na poluvremenu, ali nažalost to je nešto što nam se dešava cijele sezone. Radimo zamjene kada je prekasno. Još nisam razgovarao sa doktorom, imamo dosta povreda i nova važna utakmica je u nedelju, rekao je Tuchel.

Fudbaleri Juventusa igrali su protiv Villareala sa 1:1 u osmini finala Lige šampiona. Juventus je prvi poveo golom Vlahovića nakon samo 32. sekunde igre čime je postao time postao drugi najmlađi igrač koji je zabio na svom debiju u Ligi šampiona u dresu Juventusa nakon Alessandra Del Piera . Španci su došli do izjednačenja u drugom poluvremenu, tačnije 66. minuti golom Pareja.

Uzvratne utakmice su prema rasporedu 16. marta.