Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su svoj četvrti uzastopni poraz u Evrokupu, gubeći od Ulma rezultatom 84:67 u sedmom kolu u Njemačkoj.

Budućnost je, uzimajući u obzir i prethodnu sezonu, sada deveti put uzastopno poražena u gostima u ovom takmičenju, a ova poraz označava treći uzastopni u međusobnim susretima sa Ulmom.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (37:37), šampioni Njemačke su za samo pet minuta i 20 sekundi treće četvrtine ostvarili seriju od 12:2. Prvi put su stekli dvocifrenu prednost (51:41), a nakon trojke Dakote Matijasa prvi put su imali prednost od 11 poena – 59:48.

Na početku četvrte četvrtine, Ulm je zadržao prednost od 11 poena (61:50), ali je Budućnost uspjela smanjiti zaostatak na 61:57 nakon sedam vezanih poena. Međutim, nakon toga, “plavi” su tačno šest minuta bili bez poena, dok je Ulm ostvario seriju od 14:0, poveo 75:57, imao i prednost od 20 poena (84:64) i na kraju uvjerljivo slavio.