Crvena Zvezda je poražena u prvoj utakmici grupne faze Lige Europe od Hoffenheima. Prvi za Hoffenheim postigao je Baumgartner u 64. minuti, a pobjedu je potvrdio Dabbur u 90.+3 minuti.
AC Milan je u gostima kod Celtica ostvario pojedu. AC Milan je pobjedu osigurao golovima Krunića (14. minut) i Diaza (42. minut) i Haguea (90.+2 minut). U drugom poluvremenu igrači Celtica uspjeli su ublažiti gol razliku pogotkom Elyounoussia u 76. minuti.

Iako su fudbaleri Feyenoorda igrali s igračem manje, Dinamo Zagreb nije uspio izvući pobjedu. Heroj večeri je bio golman Dinama Dominik Livaković nakon što je obranio penal u 7. minuti.
Totteham je rezultatom 3-0 osigurao pobjedu protiv LASKa, a isti broj golova postigli su igrači Leicestera u utakmici protiv Zorye.

Ostale utakmice Lige Europe koje su igrane prema rasporedu u 21:00 završene su rezultatima:
Liberec 1-0 Gent
Ludogorets 1-2 Antwerp
M. Tel Aviv 1-0 Qarabeg
Sparta Prag 1-4 Lille
Villareal 5-3 Sivasspor
Wolfsberger AC 1-1 CSKA Moscow