Crvena Zvezda ostvarila je veliku pobjedu u Ligi Evrope savladavši Liberec rezultatom 5-1. Kao strijelci za Crvenu Zvezdu upisali su se El Fardou Ben (7. i 22. minut), Gajić (50. minut), Katai (67. minut), Falcenelli (70. minut), dok na strani Libereca pogodak je ostvario Matoušek u 41. minuti. Ovo je prva pobjeda za ekipu Crvene Zvezde u Ligi Evrope, a bilježe još poraz protiv Hoffenheima (2:0).

Dinamo Zagreb je igrao bez pogodaka u gostima kod CSKA Moscow. Isti rezultat dogodio se na utakmici AS Rome i CSKA Sofie, te Granade i PAOK-a.

Arsenal je pogodcima Nketiaha (42. minut), Willocka (44. minut) i Pepea (46. minut) ostvario pobjedu u utakmici protiv Dundalka. Ovo je druga pobjeda Arsenala u Ligi Evrope, dok Dundalk bilježi dva poraza.

Iako je Ibrahimović promašio penal (36. minut) igrači AC Milana uspjeli su pobijediti Spartu Prag s čak 3 gola razlike.