Ove sezone Bayern oduševljava sjajnom igrom.
Sinoć su ostvarili pobjedu protiv svojih najvećih protivnika Borrusije Dortmund. Igrači Borrusije poveli su u pogotkom Reusa u 45. minuti. Kraj prvog poluvremena nije dočekan bez izjednačenja Bayerna. Austrijanac David Alaba u produžecima zabija sjajan gol za Bayern, te igrači odlaze na zaslužen odmor.
Na samom početku drugog poluvremena Lewandowski zabija gol za vodstvo Bayerna, a u 80. minuti Sane povećava razliku za Bayern na 1-3. Haaland samo tri minute nakon vraća nadu Borussiji no nedovoljno za izjednačenje ili pak pobjedu.

Zanimljivo je da su dva gola Lewandowskog u 27. i 90.+3 minuti poništena zbog offside-a.

Bayern je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu, dok Borussija Dortmund se nalazi na drugom mjestu tablice Bundeslige.