SEVILLE, SPAIN - NOVEMBER 17: (BILD ZEITUNG OUT) Ferran Torres of Spain celebrates after scoring his team's fourth goal during the UEFA Nations League group stage match between Spain and Germany at Estadio de La Cartuja on November 17, 2020 in Seville, Spain. (Photo by Javier Montano/DeFodi Images via Getty Images)

Reprezentacija Španije iznenadila je Nijemce s velikih 6-0 na domaćem terenu. Španci su poveli već u 17. minuti golom Alvara Morate. Do kraja prvog poluvremena za Španiju ostvarili su pogotke Torres (33. minut) i Rodri (38. minut). U drugom poluvremenu nastavila se dominacija igrača Španije što pokazuje i sam rezultat. Torres postiže dva pogotka (55. i 71. minut) , te ostvaruje hat trick na utakmici a za veliku završnicu pogodak postiže Oyrazabal (89. minut).

Hrvatska nije uspjela izvući bod protiv reprezentacije Portugala. Iako su na odmor otišli pod vodstvom nakon pogotka Kovačića (29. minut), drugo poluvrijeme nije bilo na strani Hrvatske. Nakon drugog žutog kartona Marko Rog napušta igru u 51. minuti te Portugalci iskorištavaju šansu da okrenu rezultat u svoju korist. Samo minut nakon Portugalac Diaz kažnjava Hrvate, dok 8 minuta nakon Jota iako igrajući rukom dobacuje Joau Felixu za vodstvo Portugala.
Sjajni veznjak Chelsea Mateo Kovačić postiže svoj drugi pogodak na utakmici te vraća Hrvatima nadu za bodom. U samoj završnici utakmice (90. minut) Dias postiže svoj drugi pogodak te donosi Portugalcima 3 boda.