Zvanično smo dobili 24 najbolja tima grupne faze Lige Evrope – AS Roma, Young Boys, Arsenal, Molde, Bayer Leverkusen, Slavia Prag, Rangers, Benfica, PSV, Granada, Napoli, Real Sociedad, Leicester, Braga, AC Milan, Lille, Villareal, M. Tel Aviv, Tottenham, Antwerp, Dinamo, Wolfsberger, Hoffenheim, Crvena Zvezda.

Dinamo Zagreb na Maksimiru je ugostio CSK Moscow i u utakmici oborio historijski rekord. Radi se o broju minuta bez primljenog gola, računajući i Ligu Evrope i Ligu šampiona. Igrači Dinama grupnu fazu Lige Evrope igrali bez primljenog pogotka 526 minuta.
Zadnji put taj rekord su srušili igrači Manchester Uniteda koji su izdržali ukupno 479 minuta bez primljenog pogotka u Ligi šampiona.
Utakmica je završena rezultatom 3-1 za domaćine. Kao strijelci za Dinamo upisali su se Gvardiol (28. minut) Oršić (41. minut) i Kastrati (75. minut), dok za goste pogodak je ostvario mladi Hrvat Kristijan Bistrović u 77. minuti. Igrači CSKA Moscow se nisu u dobrom svjetlu pokazali tijekom grupne faze Lige Evrope te su slabom igrom obezbjedili posljednje mjesto.

Crvena Zvezda u utakmicu protiv Liberetsa nije ušla pod velikim pritiskom s obzirom da su već objezbjedili prolazak u sljedeću fazu takmičenja. Utakmica je završena bez pogodaka.