Iako je Bayer sjajno otvorio meč i poveo već u 14. minuti, najbolji igrač svijeta je još jednom doveo sjajni Bayern do pobjede. Ova pobjeda im garantuje i ostanak na vrhu Bundeslige. Sjajnu partiju Lewandowskog potvrđuju i njegova dva gola.

Nakon što je drugi gol domaćina poništen zbog nedozvoljene pozicije, Bayern krajem prvog poluvremena stiže do poravnanja rezultata. Nakon centaršuta Mullera, golman i štoper Bayera se nisu najbolje shvatili i to je iskoristio Poljak koji je glavom pogodio za 1:1, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme donosi za obdvije ekipe po nekoliko šansi, ali nisu uspjeli postići gol, da bi u samom finišu meča Bayern nakon velike greške domaćih igrača stigao do pobjede i na kraju će se ispostaviti, pobjede i liderske pozicije na tabeli. Strijelac za pobjedu Bayerna bio je Lewandowski, najbolji igrač svijeta za 2020. godinu po izboru FIFA-e. Kao što smo i spomenuli, Bayern je nakon ove pobjede preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dva više od Bayera i Leipziga koji imaju po 28 bodova.