Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Australiju 15:10 (4: 5, 2: 2, 4: 1 i 5: 2), u prvom kolu B grupe Olimpijskih igara u Tokiju.

Australija je u prvoj četvrtini vodila sa čak tri pogotka razlike (3:0,4:1), dok je u drugoj imala dva gola prednosti (6: 4), no “Ajkule” su preokrenule igru u drugom poluvremenu. Golom Uroša Čučkovića reprezentacija Crne Gore povela je sa 8: 7 i do samog kraja držala je prednost.

Najbolji igrač Crne Gore bio je Aleks Ukropin sa četiri pogotka, dok su Marko Petković i Dušan Matković ostvarili su po tri, Uroš Čučković dva, a Aleksandar Ivović, Draško Brguljan i Miroslav Perković po gol.

Sledeću utakmicu “ajkule” igraju protiv reprezentacije Španije po rasporedu u utorak u 4:30.