Posljednja utakmica engleske Premier lige, u kojoj su igrali dva londonska kluba Arsenal i Crystal Palace, završila je remijem 2:2.

Domaćini su do vođstva došli u 7. minuti pogotkom Pierre-Emerick Aubameyang, a do izjednačenja fudableri Crystal Palacea su uspjeli doći tek u drugom poluvremenu, odnosno 50. minuti igre kada je strijelac bio Christian Benteke. U 73. minuti gosti su došli do preokreta rezultata, a ovog puta precizan je bio Odsonne Edouard. Već kad su gosti bili sigurni u svoja tri poena, Alexandre Lacazette u petoj minuti sudijske naknade dovodi “Topnike” do izjednačenja.

Trenutno se Arsenal sa 11 poena nalazi 12. mjestu, dok je Crystal Palace sa tri poena manje na 14. mjestu Premier lige.