Paris Saint Germain obezbijedio je prolazak u četvrtfinale Lige šampiona nakon što su u obranili veliku prednost od 4:1 iz prve utakmice.

Fudbaleri PSG-a poveli su u 31. minuti pogotkom Kyliaan Mbappea nakon što je realizovao kazneni udarac koji je dosuđen zbog faula Lengleta na Icardiju. U 37. minutu Leo Mesi je izjednačio poražavajućim i preciznim udarcem sa 25 metara, ali kapiten Barcelone u samoj završnici prvog poluvremena nije uspio da realizuje kazneni udarac za vodstvo katalonskog tima.

Ovom utakmicom Kylian Mbappe je postao najmlađi fudbaler koji je postigao 25 golova u Ligi šampiona. Također je zanimljivo da prvi put poslije sezone 2004/2005. u četvrtfinalu Lige šampiona nema nijednog tima u kojem igraju Mesi i/ili Ronaldo.