Iako smo smatrali da će utakmica protiv Lokomotiva iz Moskve i Bayerna biti vrlo lako riješena u korist Nijemaca nije baš tako ispalo. Bavarci su poveli u trinaestoj minuti pogotkom Goretzke . Šanse su se pružale s jedne i druge strane.
Prvi koji je to iskoristio u drugom poluvremenu bio je Miranchuk koji je u 70. minuti doveo Lokomotiv iz Moskve do izjednačenja. Sjajan gol za pobjedu Bayerna zabija Kimmich samo devet minuta nakon izjednačenja suparnika.
Ovo je druga pobjeda za Bayern u ovoj sezoni Lige šampiona, dok Lokomotiv Moskva uz današnji poraz bilježi remi protiv Salzburga.

Najveće iznenađenje večeri je definitivno bila Borussija Monchengladbach koja je do 87. minute vodila s 2 pogotka razlike protiv Real Madrida. Oba gola za Nijemce ostvario je Thuram (33. i 58. minut). Golovima Benzeme (87. minut) i Casemira (90.+3 minut) Real Madrid je uspio izjednačiti rezultat te izvući bod.

Atalanta i Ajax završili su utakmicu istim rezultatom (2-2). Za Ajax golove su postigli Tadić (30. minut – penal) i Traore (38. minut) dok je Atalantu s dva pogotka Zapata (54. i 60. minut) doveo do izjednačenja.

Liverpool je na domaćem terenu savladao Midtjylland. Kao strijelci upisali su se Jota (55. minut) i Salah (90.+3 minut – penal).
Shakhar i Inter su igrali bez pogodaka.
Kod ostalih utakmica koje su igrane po rasporedu 27.10. ostvareni su sljedeći rezultati:
Atletico Madrid 3-2 Salzburg
Marseille 0-3 Manchester City
Porto 2-0 Olympiakos