U posljednjem meču 21. kola njemačkog prvenstva, Bayern je u prvoj utakmici nakon osvajanja osvajanja svjetske klupske titule u Dohi odigrao 3:3 protiv Arminije.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Vlapa a razliku je povećao Pipier u 37. minuti te, su gosti na poluvrijeme otišli sa dva velika pogotka. U nastavku Lewandowski je smanjio razliku (48. minut), no samo minut nakon Gebauer pogađa i opet dovodi goste na dva gola razlike. Ipak, svjetski i evropski prvaci uspjeli su da izjednače na 3:3 golovima Tolissoa (57. minut) i Daviesa (70. minut).

Bio je to prvi remi Arminije nakon šest uzastopnih poraza i prvi poen u Munchenu poslije 1985. godine. Bayern je i dalje vodeći na tabeli sa 49 poena, dok je Arminija i dalje u zoni ispadanja sa 18 poena te 16. mjestom na tabeli.