Fudbaleri Bešiktaša nakon boljeg izvođenja penala (4:2) u utakmici odigranoj u Dohi protiv Antalyaspora osvojili su Superkup Turske.

Nakon odigranih 90 minuta, utakmica je završila remijem 1-1. Oba gola postigao je Atiba Hutchinson. Prvo je doveo Bešiktaš u vođstvo u 33. minutu, ali je u 74. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Zbog slučajeva korona virusa i gripa u posljednja tri dana, Bešiktaš je igrao bez 11 igrača, dok četiri prvotimca nisu bila u rivalskim redovima.

U dresovima Bešikaša precizni su bili Alex Teixeira, Michy BatshuayiHutchinson i Vida, dok su kod Antalyaspora golove su postigli Guray Vural i Hakan Ozmert, Ersin Destanoglu je obranio udarac Mustafe Erdilmana, a Sherel Floranus je pogodio prečku.