U derbiju 21. kola njemačkog šampionata fudbaleri Bayer Leverkusena ubjedljivo su slavili u meču protiv Borussije Dortmund sa 5-2 (3-1).

Gosti su prvi došli do vođstva autogolom Akanjia u 11. minuti, a samo pet minuta nakon Borussija stiže do izjednačenja nakon što je Firmpong također zatresao vlastitu mrežu.
Fudbaleri Bayera do kraja prvog poluvremena uspjeli su postići još dva pogotka za koja su bili zaslužni Wirtz (20. minut) i Andrich (28. minut). U nastavku gosti su samo potvrdili veliku pobjedu golovima Tahe (53. minut) i Diabyja (87. minut), dok je Tigges (90+1 minut) uspio ublažiti poraz i postaviti konačan rezultat od 5-2.

U drugoj utakmici 21. kola Bundeslige Wolfsburg je slavio sa 4:1 protiv Furtha. U dresu Wolfsburga precizni su bili Vranckx sa dva gola (7. i 49. minut), Arnold (70. minut) i Philipp (75. minut). Gosti su jedini pogodak uspjeli ostvariti iz penala kada je precizan bio Hrgota u 44. minuti.

Unatoč porazu Borussija je i dalje druga na tabeli Bundeslige sa 43 boda, a prati ih Bayer Leverkusen sa 38. Furth je i dalje u zoni ispadanja s obzirom da se nalazi na zadnjem mjestu sa samo 10 bodova, dok je Wolfsburg sa 24 boda na 12. mjestu tabele Bundeslige. Nakon 21. kola i dalje je vodeći Bayern sa 52 boda.