Fudbaleri Bayerna obezbijedili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona nakon što su u uzvratnoj utakmici na domaćem stadionu pobijedili italijanski klub Lazio sa rezultatom 2:1 i nastavili dalje sa ukupnih 6:2.

Golove u dresu Bayerna postigli su Robert Lewandowski (33. minut – penal) i Eric Makim Choupo-Moting (75. minut), dok se kao jedini strijelac za Lazio upisao Marco Parolo (82. minut).

Chelsea je prvi od 2014. godine stigao do plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, nakon što je u revanšu odigranom u srijedu na Stamford Bridgeu pobijedio gostujući Atletico Madrid rezultatom 2:0 (1: 0) i izbacio špansku ekipu sa ukupno 3:0. Kao strijelci upisali su se Ziyech (34. minut) i Emerson (90+4. minut).