U trećem kolu engleskog Premiershipa, Liverpool i Chelsea podijelili su po jedan poen nakon što je konačni rezultat bio 1:1.

Gosti su do vodstva došli u 22. minuti nakon sjajnog pogotka Kai Havertza, a do izjednačenja Liverpool je došao u petoj minuti sudijske nadonade pogotkom Salaha iz penala nakon što je Reece James igrao rukom. James je uslijed toga zaradio crveni karton, tako da je Chelsea drugo poluvrijeme igrao sa igračem manje.
U nastavku utakmice domaćini su napadali, no sjajna obrana Chelseaja nije dozvolila da dođu do novog gola.

Manchester City ostvario je veliku pobjedu u utakmici protiv Arsenala, gdje je rezultat bio 5:0 za tim iz Manchestera. Kao strijelci su se upisali Gündogan (7. minut), Ferran Torres (12. minut), Gabriel Jesus (43. minut), Rodri (53. minut) i Torres (84. minut).