U posljednoj utakmici 23. kola engleske Premier Lige Chelsea je kod kuće sa 2-0 savladao Tottenham.
Gosti su prvi uspjeli doći do pogotka preko Harryja Kanea no sudija je poništio gol zbog prethodnog prekršaja nad Thiagom Silvom. U nastavku ekipa Chelseaja bila je znatno dominatnija te sa dva gola (u 47. minuti Hakim Ziyech i u 55. minuti Thiago Silva) upisali su pobjedu na Stamford Bridgeu.

Chelsea je ovom pobjednom smanjio razliku za vodećim Manchester Cityjem koji je jučer upisao remi. Trenutno “Bluesi” imaju 47 bodova i nalaze se na trećem mjestu Premier lige, odmah iza Liverpoola koji ima bod više.

Liverpool je također upisao pobjedu na gostovanju kod Crystal Palacea sa 3-1. Gosti su poveli već u 8. minutu golom Van Dijka, a na odmor otišli su sa dva pogotka razlike nakon što je Oxford Chamberlain bio zatresao mrežu domaćinima u 32. minuti. U nastavku domaćini su uspjeli smanjiti razliku na 2-1 golom Edouarda, a konačnih 3-1 postavio je Fabinho nakon uspješno realiziranog penala.