Chelsea je u utakmici petog kola fudbalskog prvenstva Engleske u gostima nadigrao Tottenham Hotspur rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme odigrano je bez pogodaka, no u nastavku osjetila se ogromna dominacija Chelseaja. Kao strijelci upisali su se Thiago Silva (49. minut), Kante (57. minut) i Rudiger (90+2. minut).

U uzbudljivoj utakmici 6. kola engleskog fudbalskog prvenstva West Ham United pred domaćom publikom izgubio je od Manchester Uniteda. Domaćini su do vođstva došli u 30. minutu kada je udarac Benrahme sa 20 metara pogodio blok Varana, lopta je promijenila smjer i prevarila De Geua. Samo četiri minuta poslije United je došao do izjednačenja golom Cristiana Ronalda (34. minut), a za totalni preokret pobrinuo se Lingard u 89. minuti. West Ham je imao šansu za izjednačenjem kada je lopta pogodila Shawa u ruku, no Nobleov udarac iz penala obranio je De Gea.