U meču 16. kola engleske Premier lige, Manchester United savladao je Norwich sa 1-0 i tako došao do treće pobjede u nizu. Jedini pogodak na utakmici ostvario je Cristiano Ronaldo u 75. minuti iz penala, nakon što je bio prekršaj upravo na njemu.

U Premier ligi i dalje se nastavlja dominacija fudbalera Manchester Cityja koji su upisali pobjedu u utakmici protiv Wolvesa. Građanima tri poena donio je Raheem Sterling koji je u 66. minuti zabio pogodak iz penala.

Istim rezultatom savladao je Liverpool Aston Villu na domaćem terenu. Za domaćine precizan je bio Mo Salah iz penala u 67. minuti.

Na tabeli Premier lige i dalje je prvi Manchester City koji je danas savladao Wolves, dok je Liverpool na drugom mjestu sa jednim poenom manje od vodećeg Cityja (sa 36 poena). Na trećem mjestu nalazi se Chelsea sa 35 poena. Manchester United trećom uzastopnom pobjedom izjednačio se sa West Hamom, te se nalazi na peto mjestu.