Vozač McLarena, Australijanac Daniel Ricciardo, pobjednik je 14. trke Svjetskog prvenstva u Formuli 1 – VN Italije u Monzi. Na drugom mjestu našao se njegov momčadski kolega Lando Norris, dok je na trećem mjestu završio Valtteri Bottas.

– Bukvalno vodio od početka do kraja, mislim da niko od nas to nije očekivao. Ne samo da smo pobijedili, već smo osvojili prva dva mesta, to je suludo, poručio je Ricciardo.

Za Australijanca ovo je bila osma pobjeda u karijeri, prva u McLaren bolidu. Posljednji put pobjedu je ostvario  Monaku 2018. godine vozeći Red Bull.

U 26. krugu utrke sudarili su se aktuelni svjetski šampion – Lewis Hamilton i trenutno vodeći po poenima – Max Verstappen te su obojica završili utrku. Sudije su saslušale i vozače i predstavnike tima, pregledale video zapis i utvrdile da je Verstappen bio kriv za sudar. Stoga će u sljedećoj trci, Velikoj nagradi Rusije u Sočiju, startovati sa tri mesta slabija od onog koji je osvojio u kvalifikacijama.