Senzacija u Zagrebu, fudbaleri Dinama postigli su najveći evropski uspeh u novijoj istoriji. U revanšu osmine finala Evropske lige Zagrepčani su eliminisali slavni engleski klub Tottenham, rezultatom 3:0 u korist hrvatskog šampiona.

Momčad Jose Mourinha prokockala je čak dva pogotka prednosti. Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Lovro Majer u 35. minutu, kada je nesmetano šutirao sa desetak metara pored gola. Dinamo je u drugom poluvremenu nastavio pritisak, a u 62. minuti došli su i do prvog pogotka preko Mislava Oršića koji je sjajno namestio dijagonalni udarac sa vrha kaznenog prostora i fenomenalno pogodio protivničku mrežu za 1:0. U 83. minuti Oršić dolazi do drugog pogotka uz asistenciju Atiemwena, te je sve pokazivalo da bi utakmica mogla ići u produžetke.

U prvom produžetku Leovac je u 96. minuti propustio veliku šansu, ali je nespretno šutirao pored gola. A zatim je u drugom produžetku, točnije 106. minuti Oršić, doveo Dinamo na ivicu čudesnog preokreta fenomenalnim pogotkom za 3:0.

Ždrijeb za četvrtfinale zakazan je za danas od 13 sati u Nyonu.