Iako su se Hrvatski nadali prvoj pobjedi protiv Francuza, u tome ih je zaustavio mladi Mbappe. Francuzi su poveli pogotkom Griezmanna u 8. minuti, a za izjednačenje pogodio je Vlašić u drugom poluvremenu. Sjajna igra Hrvata nije pomogla da ostvare barem izjednačen rezultat, jer Kylian Mbappe zabija u 79. minuti uz asistenciju Lucasa Dignea.
Portugal, iako bez ključnog igrača Cristiana Ronalda koji je pozitivan na korona virus, je stigao do velike pobjede pobjedivši Švedsku rezultatom 3-0. Pogotke su postigli Silva (21. minuta) i Jota (52. i 72. minuta).
Isti rezultat ostvarila je Poljska u utakmici protiv Bosne i Hercegovine. Poljaci su slavili golovima Lewandowskog (40. i 52. minuta) i Linettyja (45.+1 minuta).
Iznenađenje večeri je bila pobjeda Danske protiv Engleske, gdje je Eriksen iz penala postigao gol za pobjedu. Englezi su bili s igračem manje već u 32. minuti nakon što je Maguire dobio drugi žuti karton. Italija i Holandija su igrale izjednačeno s jednim postignutim golom s obje strane, dok je iz Lige A Belgija pobijedila Island s dva pogotka Lukakua. Saevarsson je u 17. minuti ostvario pogodak za Island, no nije bilo dovoljno za pobjedu.

U Ligi B Finska je izvukla pobjedu protiv Irske pogotkom Jensena u 66. minuti. Istim rezultatom Wales je pobijedio Bugarsku gdje je Williams u 85. minuti postigao pogodak. Norvežani su autogolom Dallasa ostvarili pobjedu protiv Sjeverne Irske, a utakmica između Rusije i Mađarske odigrana je bez pogodaka. Više golova bilo je na utakmici između Slovačke i Izraela gdje su Slovaci poveli čak s dva gola, no nakon drugog poluvremena Zahavi zabija hat-trick i dovodi Izrael do pobjede. Neizvjesna je bila i utakmica Turske i Srbije, u kojoj Milinković-Savić zabija za 0-1, a Mitrović iz penala povećava razliku na 0-2. Za manje od 10 minuta Turci se vraćaju i igru te golovima Calhanoglua (57. minuta) i Tufana (76. minuta) dovode Tursku do izjednačenja. Schopf je doveo Austriju do pobjede protiv Rumunjske zabivši gol u 76. minuti, dok Fraser već u 6. minuti zabija gol za Škotsku kojim je ostvarila pobjedu u utakmici protiv Češke.

Iz Lige C utakmice između Litve i Albanije odigrane su bez pogodaka, te između Grčke i Kosova. Sjevena Makedonije uspjela je izvući izjednačen rezultat u utakmici protiv Gruzije. Pogotkom Kvaratskheila u 74. minuti izgledalo je kao kraj za Sjevernu Makedoniju, no kako se kaže nije kraj dok sudac ne “odsvira” tako da u 90.+3 minuti Alioski iz penala dovodi Sjevernu Makedoniju do izjednačenja. Velik broj golova mogli smo gledati na utakmici između Moldavije i Slovenije u kojoj su Slovenci na krilima Lovrića (8. minuta) i Vukičića (37. minuta – penal, 42. minuta, 55. minuta – penal) pobijedili Moldaviju sa 4 gola razlike. Estonija i Armenija su igrale izjednačeno (1-1), dok je Bjelorusija golovima Yablonskog (36. minuta) i Yuzepchukha (90.+3 minuta) savladala Kazahstan.