Njemački fudbaleri pobijedili su Portugaliju sa 4: 2 u meču 2. kola Grupe F Evropskog prvenstva.
Portugalci su do vodstva došli golom Cristiana Ronalda u 15. minuti, ali su Nijemci preokrenuli sa dva autogola.

Početkom drugog poluvremena, poslije duge akcije Gosens ​​je pogodio u kaznenom prostoru, a Havertz je iz blizine poslao loptu u mrežu. Sjajnu utakmicu odigrao je Gosens koji je uz asistenciju upisao pogodak u 60. minuti. Konačan rezultat (4:2) postavio je portugalski fudbaler Jota u 67. minuti.

Mađarski fudbaleri napravili u Budimpešti su sa svjetskim prvakom Francuskom remizirali (1:1) u meču 2. kola Grupe F Evropskog prvenstva. Kao strijelci su se upisali Attila Fiola (45+2) i Antoine Griezmann (66).

U poslednjem kolu ove grupe 23. juna igraju Nemačka – Mađarska i Francuska – Portugal.