Porto je na domaćem terenu uspio izvući pobjedu u utakmici protiv Juventusa rezultatom 2:1.
Domaćini su poveli već u prvoj minuti nakon greške fubalera Juventusa Rodriga Bentancura koji je u kaznenom prostoru nespretno poslao golmanu loptu. Zaslužan za vodstvo Porta u tako ranom dijelu utakmice bio je Taremi.
Početkom drugog poluvremena Porto je došao do drugog pogotka a ovog puta strijelac je bio Marega (46. minut).
U 82. minuti Chiesa je uz asistenciju Rabiota uspio smanjiti razliku te je konačan rezultat utakmice 2:1.

U drugoj utakmici večeri Borrusija Dortmund je u gostima savladala Sevillu rezultatom 3:2. Fudbaleri Seville poveli su već u 7. minuti pogotkom Susoa, no do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli zabiti čak tri pogotka. Strijelci za Nijemce bili su Dahoud (19. minut) i Haaland (27. i 43 minut).