U meču 3. kola grupe F na EURO-u, Njemačka i Mađarska su odigrale 2-2, te se tako Njemačka uspjela plasirati u osminu finala kao druga u grupi dok je Mađarska takmičenje na poslednjem mjestu.

Mađarska je do vodstva na Allianz Areni došla golom Szalaija u 11. minutu. Do izjenačenja Njemačku je doveo Hummels u 66. minuti, a do ponovnog vodstva Mađari su došli samo dvije minute poslije. Konačnih 2:2 postavio je Leon Goretzka u 84. minuti i spasio Nijemce od ispadanja sa Evropskog prvenstva.

Francuska i Portugal remizirale su 2-2 u poslednjem kolu Grupe F Evropskog prvenstva, koje je obje ekipe odvelo u osminu finala Evropskog fudbalskog prvenstva.

Vodeći gol za Portugal u 31. minutu postigao je Cristiano Ronaldo iz penala, dok je Karim Benzema je izjednačio, takođe iz penala u drugom minutu sudijskih produžetaka u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu Benzema je Francuze doveo do vodstva u 48. minuti, dok je Cristiano Ronaldo u 60. minuti postavio konačnih 2:2.
Sa pet golova, Ronaldo je vodeći strijelac turnira.