Hrvatska fudbalska reprezentacija plasirala se u osminu finala EURO-a nakon što je u 3. kolu grupe D u savladala Škotsku rezultatom 3:1. U osmini finala Hrvati će da igraju protiv drugoplasirane ekipe iz grupe E, a meč je na programu 28. juna u Kopenhagenu.

Hrvatska je do vodstva došla golom Vlašića (17. minut), dok je za reprezentaciju Škotske izjednačio je McGregor (42. minut). U drugom poluvremenu Hrvatska je većinu vremena dominirala te postila dva gola – Modrić (62. minut) i Perišić (77. minut) pomoću kojih su obezbijedili osminu finala.

U borbi za prvo mjesto grupe D, engleska fudbalska reprezentacija savladala je Češku sa 1:0 na stadionu Wembley. Jedini pogodak na utakmici postigao je Raheem Sterling u 12. minutu.