Manchester City je na domaćem terenu savladao Paris Saint Germain i tako se plasirao među 16 najboljih ekipa u najelitnijem fudbalskom takmičenju.

Gosti su poveli golom Mbappea u 50. minuti, dok su rezultat u korist Manchester Cityja preokrenuli Sterling u 63. i Gabriel Jesus u 76. minuti. Oba tima su se plasirala u osminu finala, a City je ovom pobjedom obezbijedio prvo mjesto grupe A.

U grupi D Inter je na San Siru sa 2 pogotka bio bolji od Šahtara, dok je Real Madrid u gostima pobijedio Šerif 3-0.  Oba gola za italijanski klub postigao je Edin Džeko. Oba tima pobjedama obezbijedila su osminu finala a tko će biti prvi u grupi bit će jasno nakon posljednjeg kola gdje se upravo i sastaju Real i Inter na Santiago Bernabeu.

Do sad su se u nastavak takmičenja plasirali Liverpool, Ajax, Bayern, Manchester United, Chelsea i Juventus a u srijedu pridluživo im se još pet momčadi: Manchester City, PSG, Inter, Real Madrid i Sporting.

U igri još konkuriraju Milan, Atalanta, Atletico Madrid, Barcelona, Benfica, Lille, Porto, RB Salzburg, Sevilla, Villarreal, Wolfsburg.