Fudbaleri West Ham Uniteda ostvarili su plasman u osminu finala Liga kupa nakon što su pobijedili  sa 1-0 na Old Traffordu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Manuel Lanzini u devetoj minutu.

Chelsea se također plasirao dalje boljim izvođenjem penala u utakmici protiv Aston Ville (4-3). U prvih devedeset minuta igre bilo je 1:1 a golove su postigli Timo Werner za Chelsea u 54. minutu, a izjednačio je Cameron Archer u 64. minutu.

Penali su odlučivali utakmicu i između Tottenhama i Wolverhamptona. U prvom dijelu utakmice bilo je 2:2 no nakon penala slavio je Tottenham rezultatom 3:2.

Arsenal je savladao Wimbledon rezultatom 3:0 a kao strijelci upisali su se Lacazette (11), Rowe (77) i Nketiah (80).