Barcelona je pobjedila Juventus u gostima rezutlatom 0-2. Igrači Barcelone poveli su pogotkom Dembelea u 14. minuti. Zanimljivo je da su čak tri gola Alvara Morate poništena zbog offside-a. Drugi pogodak za Barcelonu ostvario je Messi iz penala u 90.+1 minuti. Ovo je druga pobjeda za Barcelonu u grupnoj fazi, dok Juvenus bilježi pobjedu protiv Dynamo Kieva.

Najviše pogodaka postignuto je na utakmici Manchester Uniteda i RB Lepziga. Engelzi su uspjeli zabiti čak 5 golova, a u strijelce upisali su se Greenwood (21. minut), Rashford (74., 78. i 92. minut) i Martial (87. minut).

Chelsea je ostvario čak četiri pogotka u gostima usprkos promašenom penalu u utakmici protiv Krasnodara. Pogotke su ostvarili Hudson-Odoi (37. minut), Werner (76. minut), Ziyech (79. minut) i Pulišić (90. minut).

Sevilla je pogotkom de Jonga u 55. minuti postigla pobjedu protiv Rennesa.

Kod utakmica koje smo također mogli gledati na rasporedu 28. oktobra ostvareni su sljedeći rezultati:
Basaksehir 0-2 PSG
Borussia Dortmund 2-0 Zenit
Club Brugge 1-1 Lazio
Ferencvaroš  2-2 Dynamo Kiev