Barcelona zadržala je prvo mjesto na tabeli Grupe G Lige šampiona, te se s ovim rezultatom kvalifikovala za play-off.
Prvo poluvrijeme u utakmici između Dynamo Kieva i Barcelone odigrano je bez pogodka. Ukrajinci su par puta na samom kraju prvog poluvremena zaprijetili, no lopta je otišla pored gola. Nastavak je svjedočio dinamiku i ljepotu fudbala. Samo 7. minuta nakon početka drugog poluvremena Dest postiže sjajan gol, ne dajući Buschanu ikakvu šansu za obranu. Neopreznost igrači Dynama skupo su naplatili, nakon što su pustili Braithwaitea samog pored gola on postiže pogodak za 0-2.
Braithwaite ponovo postiže pogodak iz penala (70. minut), dok Griezmann u završnici utakmice (90.+2 minut) povećava razliku na 0-4 sjajnim golom.

Napeta utakmica odvijala se i u Francuskoj, gdje je Chelsea gostovao kod Rennesa. Velike šanse gledali smo sa svake strane. Do konačne realizacije došao je Hudson-Odoi (21. minut) koji je ostvario sjajan pogodak.
U drugom poluvremenu nastavila se napetost. Giurassy u 85. minuti dovodi Rennes do izjednačenja. Na samom kraju utakmice pobjedu Chelsea obezbjedio je Giroud i tako doveo Chelsea na prvo mjesto na tablici.

PSG došao je do velike pobjede na domaćem terenu u utakmici protiv RB Leipziga. Neymar je iz penala zabio za pobjedu koja im je donijela drugo mjesto na tabeli. Trenutno Parižani imaju isto bodova kao ekipa iz Leipziga, no ostvarili su bolju razliku. Ne sumnjamo da će se za drugo mjesto u ovoj grupi još uvijek odvijati borba.