Bayern i Juventus obezbijedili osminu finala Lige šampiona sa maksimalnih 12 bodova u prva četiri kola.

Bayern je na domaćem terenu, rezultatom 5:2 protiv Benfice. U dresu Benfice precizni su bili Morato (38. minut) i Nunez (74. minut), dok se u bavarskom klubu ponovo proslavio Lewandowski (26., 61., i 84. minut) sa tri postignuta gola, te asistencijom a kao strijelci pridružili su mu se i Gnabry (32. minut) i Sane (49. minut).

Juventus je također na svom terenu bio bolji od Zenita rezultatom 4:2. Domaćini su do vođstva došli golom Dybale već u 11. minuti, a gosti su u 26. minuti uspjeli izjednačiti autogolom Bonuccija. U drugom poluvremenu Dybala se pobrinuo da Juventus ponovo dođe u vođstvo iz penala (58. minut), dok su se poslije u strijelce upisali i Chiesa (73. minut) i Morata (82. minut). Na samom kraju utakmice Azmoun (90.+2. minut) je uspio smanjiti razliku i postavio konačan rezultat od 4:2.